Skip to content

Dijital Pazarlama

Performans Pazarlaması Nedir?

Performans Pazarlaması, internette satış hizmeti sağlayarak, kullanıcı ile etkileşim kurulmasına imkan tanır.

Hedef kitlenin dijital ortamda reklam içeriğiyle buluşarak, üyeliğe ikna olması, indirme (install) gerçekleştirmesi, reklam videolarını izlemesi ve nihayet satın alma davranışını gerçekleştirmesi sonucunda Performans Pazarlaması amacını gerçekleştirmiş olur. Markanın doğru mesaj stratejisi ile tanıtılması, zamanın verimli kullanılması gibi avantajların yanı sıra Performans Pazarlaması, uygun maliyetlerle risk almadan pazarda tutunabilme noktasında firmalara destek sağlayan önemli bir dijital pazarlama yaklaşımıdır.

Görüntülü Reklamlar

Pazarlama araçlarında uzun, sıkıcı metinler yerine, ilgi çekici görüntülerin, hedef kitlenin dikkatini çekme konusunda başarısı yadsınamaz! Performans pazarlaması kapsamında da markayı daha bilinir hale getirmek, ürün ve hizmetin satışını gerçekleştirmek için görüntünün mucizevi etkisinden yararlanılır. Yaratıcılığın önemli bir etken olduğu görüntülü reklamlar, dijital pazarlamada yoğun olarak kullanılır. Web sayfaları arasında gezen internet kullanıcıları, görüntülü dijital reklamlar vasıtasıyla markayı daha kolay fark ederken, satın alma davranışının gerçekleşmesi için de önemli bir adım atılmış olur.

Sosyal Medya Reklamları

Dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun birçok internet kullanıcısının en çok vakit geçirdiği dijital ortamlardan biri olan sosyal medya ağları, performans pazarlaması için de önemli bir kanaldır. Her yaş grubundan tüketicinin gün içinde önemli bir zamanını sosyal medya ağlarında geçirmesi, performans pazarlaması için etkin bir ölçümleme ortamı sunar. Kullanıcılara ait özelliklerin daha net belirlendiği sosyal medya ağlarında ürün ya da hizmetin tanıtımı ve pazarlaması için tasarlanan dijital reklamlar, hedef kitleye doğrudan ulaşabilir.